قوانین ثروت

مخفی کردن اهداف خود از دیگران لازمه رسیدن به هدف

عده‌ای از مردم بر این باور هستند اهدافی که داریم را اگر برای مردم بازگو کنیم .که باعث تعهد بیشتر شما نسبت به آن هدف می‌شود. پس تلاش بیشتری نسبت به قبل برای رسیدن به آن می‌کنید. برخی دیگر اعتقاد دارند که با گفتن اهداف به دیگران شخص تصور می‌کند گام مثبتی را جهت اجرای آن هدف داشته است. اما واقعیت این است که هیچ کاری انجام نشده است. راه درست مخفی کردن اهداف خود از دیگران است.

در این مقاله که تیم آتوسکفی گرداوری کرده است مطالعه می‌کنید:

  • مخفی کردن اهداف خود و انگیزه چند برابر
  • رازداری
  • متحرک‌های ذهنی
  • لذت گفتن اهداف به دیگران

مخفی کردن اهداف خود و انگیزه چند برابر

گفتن هدف‌ تان به دیگران شکافی بین آنچه قصد دارید انجام دهید و آنچه واقعا انجام می‌دهید را افزایش می‌دهد. این کار باعث جلوگیری از کاری که قرار است انجام دهید می‌شود. از طرف دیگر، با نگه داشتن اهداف خود، آن حس فوریت و انگیزه را حفظ می‌کنید که به سمت جلو حرکت کنید. شما احساس می‌ کنید که هنوز کاره‌ ای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و نظم و انضباط و کنترل خود را دو برابر می‌کنید. داشتن انگیزه باعث خلق فرصت‌ ها می‌شود و شانس شما را برای رسیدن به‌ هدف‌ تان دو چندان می‌کند.

رازداری و مخفی کردن اهداف خود

ما باید برای هدف‌های خود رازدار باشیم. به این علت که رازهای مخفی ما باعث می‌شوند اعتماد به‌ نفس بیشتری برای انجام کاری که فقط خودمان می‌دانیم داشته باشیم. دکتر رابرت آنتونی محقق علم روانشناسی و ان ال پی در این باره می‌گوید:

با فاش کردن اهداف خود، انرژی مورد نیاز برای انجام دادن اهداف را از بین خواهید برد. اکثر مردم سعی خواهند کرد که شما را از اهداف‌تان دور کنند. آن‌ها دوست ندارند کسی را ببیند که بیش از آن‌ها کاری انجام می‌دهد یا بهتر عمل می‌کند.این افراد با هر ترفندی که ممکن است سعی دارند تا شما را از رسیدن به هدف منصرف کنند یا در آن وقفه ایجاد کنند.

 

متحرک‌های ذهنی

این یک واقعیت است که مغز ما می‌تواند حتی متحرک‌های ذهنی که داریم نابود کند. پیتر گلویتزر محقق آلمانی تحقیقی در سال ۲۰۱۰ انجام داد. او متوجه این موضوع شد که افرادی که به نوعی اهداف خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و سعی می‌کنند نظرات دیگران را درباره آن بدانند به‌طور میانگین ۹۰ درصد آن‌ها به اهداف خود نرسیده‌اند. این نقش متحرک‌های ذهنی می‌باشد. این امر باعث رخداد تبدیل فعالیت مسئولیت پذیر بودن در قبال هدف را به بی‌مسئولیتی تبدیل می‌کند.بنابراین باید سعی بر مخفی کردن اهداف خود داشته باشیم.

اهداف خود را نگویید

داشتن یک راز جالب است، این حس به شما قدرت درونی و اعتمادبه‌نفس می‌دهد

لذت گفتن اهداف به دیگران

حالا بررسی کنیم که متوجه شویم که گفتن اهداف به دیگران چه لذتی دارد. اکثر مردم تمایل دارند اهداف خود را به دیگران بازگو کنند. فرض کنید می‌خواهید در یک ماه چیزی حدود ۵ کیلوگرم وزن خود را کاهش دهید. این هدف را در جمع دوستان خود بازگو می‌کنید. پس از اینکه هدف خود را اعلام کردید مغز شما یک تصویری از رسیدن به هدفی که داشته‌اید برای‌ تان ترسیم می‌کند. این تصویرسازی باعث می‌شود در طول ماه هنگامی که برای لاغری تلاش می‌کنید مغز شما این تصور را در ضمیر ناخودآگاه ایجاد کند.این اتفاق قابل رخ دادن است و گویی قبل‌تر تجربه کرده‌اید.

سعی کنیم به‌جای اینکه اهدافی که داریم را برای دیگران توضیح دهیم،از روش مخفی کردن اهداف خود  خود استفاده کنیم و برای آنکه حس شیرین رسیدن به آن را در کوتاه مدت تجربه کنیم تلاش کنیم و رویا را تبدیل به واقعیت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا