قانون جذب

لبخند باعث تغییر ارزش‌ های زندگی ما می‌شود

لبخند همیشه حس خوبی را به همراه دارد.لبخند باعث تغییر ارزش‌ های زندگی ما می‌شود. حتی در بدترین شرایط دیدن یک لبخند یا هدیه دادن یک لبخند کوتاه باعث ایجاد حال خوب می‌شود. این روزها در مترو، اتوبوس، تاکسی و.. کمتر شاهد این هستیم که افراد لبخند بزنند یا  چهره ی خندان که ذات آدمی است را داشته باشند.

در این مقاله از تیم آتوسکفی مطالعه می‌کنید:

  • لبخند خود را ثابت نگه دارید
  • شانه خالی کردن از لبخند

ارزش لبخند زدن بیش از هزاران کلمه می‌ باشد.حتی گاهی بیش از کلمات می‌ توانند هدف‌ مان را بدون آنکه کلامی بر زبان بیاوریم برسانند. اگر بخواهیم داشتن لبخند را بر چهره به مثالی تشبیه کنیم مانند نوری است در اتاق تاریک که باعث امید و شادابی می‌شود. یک لبخند واقعی، بیان لذت، شادی و محبتی است که با وجود اختلاف فرهنگی، نژاد و دین، توسط همه قابل درک است.

لبخند خود را ثابت نگه دارید

این یک موضوع کاملا اثبات شده است که اگر اکثر اطرافیان ما لبخند بزنند جهان جای زیباتری برای زندگی خواهد شد. صورتی که خندان باشد می‌تواند باعث انتقال و یا پوشاندن بسیاری از هیجان‌ های رفتاری می‌شود. این حس و رفتارها عبارتند از:

اعتماد به لبخند باعث تغییر ارزش‌ های زندگی

زمانی که شما در روابط خود با دیگران ( خصوصا در دفعات اول) لبخند بزنید حس مثبت و اعتماد برانگیزی نسبت به شما خواهد داشت. مقایسه کنید چنین حالتی را در مواجه با زمانی که فردی اخمو و رسمی به نظر می‌ رسید و فضای سردی را در روابط با دیگران برای خودتان به‌ وجود می‌آورید.

اطمینان لبخند باعث تغییر ارزش‌ های زندگی

زمانی را تصور کنید که به مصاحبه کاری می‌روید. ممکن است دچار استرس شوید. به این فکر کنید که نتوانید مهارت‌ های خود را دقیق بگویید. اما هنگامی که با لبخند شخص مصاحبه‌ کننده روبه‌ رو می‌ شوید آرامش خاصی به شما منتقل می‌شود.اعتماد به‌ نفس‌ تان برای بیان مطالب بالا می‌رود.

تغییر موضوع

در هنگام مکالماتی که ما داریم ممکن است کلمات ناخوشایندی مورد استفاده قرار گیرد که می‌ توان از مهارت لبخند زدن برای تغییر موضوع و شرایط استفاده کرد. برای مثال در مهمانی ممکن است شخصی پای شما را ناخواسته لگد کند و شما با استفاده از لبخند او را آگاه می‌سازید که هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است و این موضوع نیز برای شخص مقابل قابل پذیرش‌ تر می‌باشد. با یک لبخند شما می‌توانید آنچه را که به آن فکر می‌کنید پنهان کنید.

شانه خالی کردن از لبخند

زدن یک لبخند ساده می‌ تواند معنای بسیار زیادی داشته باشد، می‌ تواند نشانه‌ ی همدلی، مهمان‌ نوازی، رضایت‌ مندی و .. باشد و وقتی ما از لبخندمان استفاده می‌کنیم یعنی اینکه توانایی همه‌ ی این کارها را داریم و باید در زمان مناسب از این مهارت استفاده کنیم. همیشه تلاش کنید برای ایجاد تنوع و تغییر سخت‌ ترین شرایط خود از لبخند استفاده کنید.پس لبخند باعث تغییر ارزش‌ های زندگی ما می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا