جذب ثروت

اعتیاد به خرید کردن باعث شکست مالی شما می‌شود

اعتیاد به خرید کردن علت شکست مالی شما می شود

خرید و خرید کردن برای همه ی افراد در هر سنی که هستند کاری لذت بخش و جالب است. از طرفی عادت به خرید کردن نیز ممکن است باعث شود که فرد به لحاظ مالی با کمبود بودجه مواجه شود. درست است که همه ی افراد عادت به خرید های زیاد و مکرر لباس و جنس های برند ندارند اما همینکه پول کمی داشته باشند باز به سمت مغازه ها کشیده می شوند و خرید می کنند  که این خود به این معناست که به خرید کردن اعتیاد پیدا کرده اند. برای این که این عادت به عادتی کنترل شده درآید با مطالعه ادامه مقاله با تیم آتوسکفی همراه باشید:

حال برای اینکه بدانیم پول و سرمایه خود را چگونه خرج کنید با هم مواردی را بررسی  می کنیم:

  • بازار و اخبار جور واجور
  • لذت خرید کردن به عنوان تفریح
  • آگاهانه خرید کنید
  • طرح و برنامه برای خرج کردن در زندگی

بازار و اخبار جور واجور

امروزه در دنیای کنونی تنوع محصولات بقدری بالاست که انتخاب برای افراد ممکن است سخت باشد  به مواردی که ممکن است از یک دسته محصول چند نمونه متفاوت خرید کنند چرا که هر کدام جنس و کیفیت خاص خود را دارند . طبق ضرب المثل قدیمی ” شما هر چقدر که پول بدهید، آش میخوری!!! “

بعضی ها بر این باورند که میزان بودجه خود را صرف یک کالای گران قیمت کنند و سالها یک لباس را داشته باشند و یا اینکه بعضی دیگر دوست دارند که همان میزان بودجه را صرف خرید چند دست لباس کنند که به صورت متنوع استفاده کنند. این انتخاب افراد است که پول خود را صرف چه کالا و با چه کیفیتی می کنند. همواره سعی کنید جنس مناسب را خریداری کنید.

لذت خرید کردن به عنوان تفریح

یکی از لذت بخش ترین تفریحات ما می تواند خرید کردن باشد پس برای خرید و خرج کردن پول خود برنامه ریزی کنید. درست است که  در بازار گشت زدن و خرید کردن، لذت بخش و جذاب است اما ممکن است اعتیاد به خرید کردن شود، پس بهتر است هر از چند گاهی  به جای خرید کردن با دوستان قراری گذاشته و دیداری تازه کنید با این روش پول خود را نیز به بهترین نحو ممکن پس انداز کرده و برای برنامه های بعدی می توانید در جای دیگر سرمایه گذاری کنید.

آگاهانه خرید کنید

در دنیای رنگارنگ که از هر مدل کالا و محصول انواع و اقسام مختلف وجود دارد. پس بهتر است قبل از خرید حتما تحقیفی در مورد کیفیت، قیمت و… انجام دهید. با این روش می توانید نه تنها در پول و سرمایه ی خود سرمایه گذاری کنید بلکه کالا یا محصولی را تهیه کنید که واقعا مورد نیاز شماست و کارایی بالایی برای شما داشته باشد.

به یاد داشته باشید هر قدر که در زمان و پول خود صرفه جویی کنید به نوعی بهتر از بقیه سرمایه گذاری را می دانید و آگاه به بازار و سرمایه اید در نوع خودتان.

اعتیاد به خرید کردن و طرح و برنامه برای خرج کردن در زندگی

همیشه برای زندگی خود طرح و برنامه داشته باشید حتی برای پول خرج کردنتان. این که شما بدانید چه مقدار از درآمدتان را صرف مخارج شخصی، خانوادگی، تفریحی، تحقیقاتی و … خود کنید نشان می دهد که به عنوان فردی آگاه و مدیر بلدید زندگیتان را اداره کنید.

دفترچه یادداشتی داشته باشید و پول خرج شده را داخلش ثبت کنید. با این کار می توانید به طور میانگین ماهیانه میزان مخارج خود را نسبت به درآمدتان بسنجید. با اینکار بهتر برای امور زندگیتان سرمایه گذاری کنید. پیشنهاد میدهیم برای هر روز خود لیست خرید و مخارج داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا