اصول الگو برداری و کنترل IF در آتوسکفیدرس های آتوسکفی

رفتار

یکی از مباحث مهم در اصول الگو برداری و کنترل IF در آتوسکفی،رفتار است. آیا رفتار همان عادات ما نیستن که ما به شکل های مختلف از خود بروز می دهیم؟ ما با نوع رفتارمان نیز به جهان هستی IF ساطع می کنیم. عادات ما آنقدر برایمان طبیعی شده اند که گویی واقعیت زندگیمان هستند. برای مثال عادت کرده ایم در مقابله با مشکلات زندگی بجنگیم. یا در مقابل فشار خانواده یا اطرافیان گریه کنیم. ما با عادت هایمان بر روی دیگران نیز تأثیر می گذاریم. با تغییر عادت هایمان، IF هایمان را تغییر داده ایم.

عادت های رفتاری

اجازه دهید مفهوم را با مثالی روشن تر کنم. شخصی که عادت کرده است تمام کارهای خانه از جمله آشپزی، جارو کردن و گردگیری را خودش به تنهایی انجام دهد، باعث می شود که دیگران هم به این موضوع عادت کنند. عادات نیز از توجهات ما نشأت می گیرند. با هر بار توجه به کاری و انجام آن، یک کانال عصبی در مغز ما ایجاد می شود. تکرار آن رفتار باعث ایجاد عادت در ما می شود. اگر به خاطر داشته باشید، در واقع رفتن از سطح سه یادگیری به سطح چهار یادگیری، با همین تکرارها و ایجاد عادت انجام پذیر است و از سطح هوشیار ذهن به سطح ناهوشیار ذهن می رود. تفاوت انسان ها در عادت هایشان است. جمله معروفی می گوید: “انسان های موفق به انجام کارهایی عادت کرده اند که انسان های ناموفق به انجام آنها عادت ندارند.”

حال برای موفق شدن باید الگوبرداری کرد. الگوبرداری یعنی کانال های عصبی افراد موفق را در بدن خود بکارید. وقتی کانال های عصبی شخصی در بدن شما نیز باشد، رفتار و عادات شما شبیه او خواهد شد. اگر این موضوع را در کنار اصل یادگیری قرار دهیم، نتیجه این خواهد بود که “از چه کسی یاد می گیریم. همان شخص را الگوی خود قرار دهید.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا