جذب ثروت

اتصال خود به منبع فراوانی برای ثروتمند شدن!

عامل اصلی ثروت و اتصال به منبع فراوانی

تا کنون به منبع اصلی فراوانی اندیشیده اید؟ آیا با اتصال خود به منبع فراوانی می توان ثروتمند شد؟ چرا اتصال به منبع فراوانی باعث ثروتمندی ما میشود؟ این ها سوالاتی است که تیم آتوسکفی در ادامه پاسخ داده می شوند.

منبع فراوانی چیست؟

نعمت ها در جهان به وفور وجود دارند و محدود نیستند. خداوند که خالق جهان هستی است برای همه ی انسان ها نعمت های ویژه ای در نظر گرفته است. در قرآن آیات  بسیاری درباره نعمت و طلب رزق از خداوند وجود دارد که همه حاکی از فراوانی و نعمت اند.

“ادعونی استجب لکم – بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را “

در سوره مریم میخوانیم که خداوند به هر که بخواهد بی حساب عطا میکند. با این تفاسیر خدا که بخشنده است پس این بنده است که باید بخواهد تا دریافت کند.

جهان پر از نعمتاست برای تمام انسان ها به اندازه کاخ های باشکوه نعمت های فراوان وجود دارد، ولی اینکه هر کس چقدر دریافت میکند به ایمان و باورهای خود او بستگی دارد. اگر انسان ها ارتباط خود را با منبع فراوانی حفظ کنند قطعا میتوانند نعمت های بسیار زیادی را به زندگی خود دعوت کنند.

باورها نقش کلیدی در رسیدن به خواسته ها دارند اگر باورهای ثروت سازی داشته باشید قطعا ثروتمند می شوید.

در زیر به تعدادی از باورهای محدود کننده اشاره میکنیم:

 • خواست خدا نبود!
 • دیگران حق ما را خورده اند
 • من لایق ثروت نیستم
 • آدم های پولدار معنوی نیستند
 • من نمیدونم چطوری ثروتمند بشم
 • من شانس ندارم
 • تا بوده همین بوده

خواست خدا نبوده

شاید از کسی در مورد شرایط زندگیش شنیده باشید که می گوید: خواست خدا نبود

خداوند که این همه نعمت آفریده و تمام آنها را برایمان در روی زمین قرار داده تا بتوانیم استفاده کنیم حالا  چرا بخواهد عده ای را از نعمت هایش محروم کند؟!

انسان برای خداوند بسیار با ارزش است و خداوند همه را دوست دارد. خداوندی که انسان را آفرید و او را اشرف مخلوقات خود نامید چطور میشود که او را در تنگدستی قرار دهد، این انسان ها هستند که درهای نعمت را به روی خود بسته اند.

دیگران حق من را خورده اند

وقتی کسی اینگونه دیدگاهی دارد این بدان معناست که باور دارد نعمت ها در جهان محدود است و اینکه ثروتمندند از سهم آنها کم شده است در حالی که اگر کسی هم به اشتباه از اموال آنها گرفته باشد این خود شخص است که میتواند مجدد آن نعمت بلکه بیشتر و بهترش را دریافت کند. این هم یک باور محدود کننده و نادرست است که با دید فراوانی به نعمت های خداوند میتوان نعمت و ثروت را به زندگی خودمان و اطرافیانمان دعوت کنیم.

من لایق ثروت نیستم

بسیاری از افراد وقتی به آنها بگویید که آیا میخواهند ثروتمند شوند در جواب میگویند: آری.ولی وقتی که بخواهند خود را بسیار ثروتمند تجسم کنند نمیتوانند و احساس عدم شایستگی دارند.

آنها باور ندارند که می توانند ثروتمند باشند و این شایستگی را در خود نمی بینند و حس حقارت میکنند. احساس عدم شایستگی یک باور محدود کننده است که مانع دریافت فراوانی از سوی کائنات و خداوند میشود، این افراد در زندگی خود فقر و متوسط بودن را دریافت میکنند.

آدم های پولدار معنوی نیستند

این هم یک باور محدود کننده است. حضرت سلیمان ثروت و ملکی داشت لایتناهی. این در حالی است که خدا پرست و پیامبر خدا بوده اند .امام  حسن(ع) در طول عمر باعزت خود دو بار تمام دارایی خود را در راه اسلام صرف نموده و دوباره چندین برابر بدست آورده اند. پس این دیدگاه که ثروت مانع معنویت و رسیدن به خداست یک باور نادرست و محدود کننده است.

من نمیدانم چطور ثروتمند بشوم

نیکولا تسلا میگوید: اگر میخواهید دنیا را بشناسید از دید ارتعاش، فرکانس و انرژی به جهان بنگرید”

این بدان معناست که که اگر شما نمی دانید که چطور ثروتمند شوید فقط کافی است که بخواهید و باور داشته باشید که می توانید ثروتمند باشید،اینجاست که خداوند متعال تمام راه ها را برای شما هموار می کند تا به خواسته خود برسید.

این که فرد می گوید من نمی دانم چطور ثروتمند شوم یا اینکه بگوید من چطور میتوانم راه های رسیدن به ثروت را یاد بگیرم با هم متفاوت است. اولی یک باور محدود کننده است و نتیجه ای به دنبال ندارد و دومی یک باور یاری دهنده است که فرد را به کنکاش و جستجو وا میدارد و تلاش میکند که راه های بسیاری بیابد یا خلق کند و به ثروت برسد.

من شانس ندارم

من خوش شانس نیستم یعنی اینکه فرد به چیزی غیر از تواناییهای خودش اعتقاد ندارد و نسبت به خواسته و توانایی های خودش بی توجه است. این بی توجهی باعث می شود که به دنبال کسب علم و مهارت نباشد ودر جا بزند، با این دید ذهن خودش را محدود شرایط و وقایع خاص میکند و اینگونه می اندیشد که حتما باید شرایط خاص و ویژه ای داشته باشد تا بتواند کسب موفقیت و ثروت کند. این افراد با این دیدگاه، خود را از نعمت های الهی محروم می کند و اتصال خود به منبع فراوانی را قطع میکند.

در نگاه دیگر این افراد نگرش منفی به خود دارند و ارتعاش و فرکانس ارسالی آنها هم منفی خواهد بود و چیزی که در نتیجه دریافت می کنند هم منفی است و خود را در فرکانس یاس و ناامیدی قرار میدهند.

تا بوده همین بوده

بسیاری از افراد فکر میکنند که چون پدر پولداری نداشته اند پس آنها هم نمی توانند پولدار و ثروتمند باشند در حالی که آمار نشان می دهد بسیاری از ثروتمندان جهان، ثروتمندان خود ساخته ای هستند که در گذشته در وضعیت مالی پایینی بوده اند.اگر دست از افکار گذشته خود بر ندارید چیزی جز الان خود را در آینده مشاهده نمیکنید. در قرآن به این امر بسیار اشاره شده که ما چون گذشتگانمان پیرو این آیین هستیم . خب در چنین حالتی چیزی جز عاقبت پدرانشان هم عایدشان نشده است.

شرایط چقدر در ثروتمند شدن ما اثر داره؟ نقش پدر و مادر، محل زندگی، جایی که متولد شدید و شرایط کلی زندگی‌مون چقدر در ثروتمند شدن یا نشدن ما نقش دارند؟ اگه با قوانین جهان هستی آشنایی نداشته باشیم، احتمالا ثروتمند شدن رو وابسته به این شرایط می‌دونیم. اما حقیقت اینه که ثروتمند شدن ما وابسته به هیچ کدوم از این شرایط نیست. برای ثروتمند شدن باید اتصال خود به منبع فراوانی را تقویت کنید.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

 • منبع فراوانی چیست و چرا اتصال به منبع فراوانی عامل ثروتمند شدن است؟
 • ۱- خواست خدا نیست! جمله‌ای برای قطع ارتباط با منبع فراوانی
 • ۲- حق ما را دیگران خورده‌اند، علامتی از یک باور محدود کننده
 • ۳- من شایستگی ثروتمند شدن را ندارم!
 • ۴- من نمی‌توانم ثروتمند شوم!
 • ۵- من هیچ وقت خوش شانس نبودم
 • ۶- تا بوده همین بوده و تا هست چنین است!
 • ۷- من نمی‌دونم چطوری ثروتمند بشم

منبع فراوانی چیست و چرا اتصال به منبع فراوانی عامل ثروتمند شدن است؟

فکر می‌کنید مقدار مشخص و ثابتی از ثروت در جهان وجود داره و عده‌ای این ثروت رو بین خودشون تقسیم کردند و سهمی به شما نرسیده؟ تصور می‌کنید عده‌ای حق شما رو خوردند و به شما اجازه ندادند ثروتمند بشید؟ اگه درگیر این نوع افکار هستید، مشخصه که تصور می‌کنید نعمت‌های جهان هستی محدود هستند. با این نوع تصور ارتباط خودتون رو با منبع فراوانی قطع می‌کنید.

دوستان! نعمت‌ها در جهان محدود نیستند. جهان هستی و خالق اون، منبع فراوانی هستند. اگه ما ارتباط خودمون رو منبع فراوانی قطع نکنیم، می‌تونیم راه‌های رسیدن به ثروت رو پیدا کنیم و ثروتمند بشیم. اما متاسفانه خیلی از ما انسان‌ها با تفکرات اشتباهی که داریم جلوی چشم‌های خودمون رو می‌گیریم و فرصت‌ها، موقعیت‌ها، امکانات و راه‌هایی که می‌تونند ما رو به ثروت برسونند، نمی‌بینیم. تیم آتوسکفی در ادامه ۷ باوری که مانع ما برای رسیدن به ثروت هستند را توضیح می‌دهد.

۱- خواست خدا نیست! جمله‌ ای برای قطع ارتباط با منبع فراوانی

اگه از بعضی‌ها بپرسید چرا اوضاع زندگی شما اینطوری هست؟ در جواب میگن «خدا نخواسته. خواست خدا نیست!». چرا خدا باید برای مخلوقاتش فقر و تنگدستی رو بخواد؟ خداوندی که جهانی با نعمت‌های نامحدود خلق کرده چرا باید بعضی از مخلوقات خودش رو در تنگدستی قرار بده؟ اون هم مخلوقی که بالاترین جایگاه رو در جهان هستی داره.

وقتی ما کمبودهای خودمون رو به خدا نسبت می‌دیم، داریم انرژی مقاومتی زیادی رو در راه رسیدن به ثروت برای خودمون تولید می‌کنیم. با این کار داریم از جهان هستی می‌خوایم چیزی رو که بهش باور داریم سر راه ما قرار بده. وقتی فردی باور داره فقر و تهیدستی خواست خداست، نه انگیزه‌ای برای حرکت داره و نه توانی برای ایجاد تغییر در زندگی.

در واقع میشه گفت نسبت دادن فقر و تنگدستی به خدا یکی از باورهای محدود کننده‌ای هست که مانع ثروتمند شدن ما میشه. می‌تونید درباره انواع باورها و اینکه باورهای محدود کننده چه تاثیری در زندگی انسان‌ها دارند این مقاله رو مطالعه کنید: «با انواع باورها از دیدگاه ان ال پی آشنا شوید تا نگاه‌تان به زندگی تغییر کند!».

برای رهایی از این باور محدود کننده باید یک باور یاری کننده رو جایگزین این باور کنیم. برای از بین بردن این باور محدود کننده باید بارها و بارها با خودتون تکرار کنید: «کمبودهای شما در زندگی مربوط به خداوند نیست. شما حق انتخاب دارید و می‌تونید تصمیم بگیرید و به منبع فراوانی و نعمت‌های جهان هستی وصل بشید،مانع اتصال خود به منبع فراوانی شوید و به همین زندگی ادامه بدید».

۲- حق ما را دیگران خورده‌اند، علامتی از یک باور محدود کننده

وقتی می‌گیم دیگران حق ما رو خوردند، داریم نشون میدیم درگیر یک باور محدود کننده هستیم. باور به محدود بودن منابع و ثروت در جهان. اگه باور داشته باشیم ثروت‌ها و نعمت‌ها در جهان نامحدود هستند، دیگه تصور نمی‌کنیم حق ما رو دیگران خوردند.

وقتی که باور داریم منابع جهان هستی نامحدود هست، بنابراین باید قبول داشته باشیم هر کسی می‌تونه به اندازه توان و تلاش خودش از این منابع بهره‌مند بشه. در نتیجه رسیدن به ثروت یا ثروتمند نشدن رو وابسته به تلاش خودمون می‌دونیم و تصور نمی‌کنیم افراد دیگه‌ای سهم و حق ما رو خوردند.

۳- من شایستگی ثروتمند شدن را ندارم!

این تصور که من شایستگی ثروتمند شدن رو ندارم هم یک باور محدود کننده هست. باورها مسیر حرکت ما در زندگی هستند. وقتی کسی چنین باوری داره، مشخصه که نمی‌تونه در مسیر ثروتمند شدن حرکت کنه. افرادی که فکر می‌کنند شایستگی رسیدن به ثروت رو ندارند، فقر و کمبود رو به زندگی خودشون جذب می‌کنند، چون این چیزی هست که بهش باور دارند.

اگه تصور می‌کنید که ثروتمند شدن با معنویت هماهنگ نیست، در واقع دارید خودتون رو از رسیدن به ثروت دور می‌کنید. اگر به معنویت اهمیت می‌دید و تصور می‌کنید ثروت باعث دور شدن شما از معنویت میشه، در واقع دارید خودتون رو برای رسیدن به نعمت ثروت ناشایسته تصور می‌کنید.

۴- من نمی‌توانم ثروتمند شوم!

کلمات منفی می‌تونند به نوعی باور محدود کننده اشاره داشته باشند. تمام توانایی‌ها و مهارت‌هایی که برای رسیدن به ثروت لازم دارید قابل یادگیری هستند. وقتی که با خودتون می‌گید من نمی‌تونم ثروتمند بشم، دارید مانع یادگیری خودتون میشید. پس جمله «من نمی‌تونم» یک باور محدود کننده هست.

در واقع میشه گفت توانایی‌ها و مهارت‌های شما نیست که باعث ثروتمند شدن‌تون میشه. اندیشه و نوع تفکر شما هست که شما رو به ثروت می‌رسونه یا شما رو از اون دور می‌کنه. اگه باور داشته باشید که می‌تونید، برای یادگرفتن و توانمند شدن تلاش می‌کنید. اگر هم باور داشته باشید نمی‌تونید، متوقف می‌شید و به چیزی که باور دارید، یعنی فقر، می‌رسید.

اگه واقعا به نامحدود بودن نعمت‌ها اعتقاد داشته باشید و اتصال خود به منبع فراوانی قطع نکرده باشید، به این باور دارید که هر کاری که بخواید می‌تونید انجام بدید. چرا که شما هم بخشی از جهان هستی هستید. بنابراین ویژگی‌های جهان هستی رو در خودتون دارید. شما اتصال خود به منبع فراوانی هستید. منبعی فراوانی برای رسیدن به هر چیزی که در دنیا نیاز دارید و می‌خواید. پس به توانایی‌ های خودتون ایمان داشته باشید.

۵- من هیچ وقت خوش شانس نبودم

۲ ایراد در دل این طرز فکر وجود داره. اولین ایراد، عدم باور فراوانی هست. با این نوع نگاه ارتباط خودمون رو با منبع فراوانی جهان هستی قطع می‌کنیم. چون بدست آوردن نعمت‌ها و ثروت رو در گرو داشتن شانس می‌دونیم. وقتی عدم موفقیت و ثروتمند نشدن خودمون رو به شانس نسبت می‌دیم، یعنی به نامحدود بودن ثروت در جهان هستی اعتقاد نداریم.

ایراد دومی که در این طرز فکر وجود داره اینه که با این نوع نگاه به جهان هستی، انرژی منفی در خودمون ایجاد می‌کنیم. می‌دونیم که در جهان هستی انرژی‌ های مشابه همدیگه رو جذب می‌کنند. بنابراین وقتی به بدشانسی خودمون فکر می‌کنیم، داریم انرژی‌ های منفی رو به سمت خودمون جذب می‌کنیم.

پس بهتره این باور محدود کننده، یعنی باور به بدشانس بودن و اساسا باور به شانس رو کنار بگذاریم و با این نگاه به دنیا، ارتباط خودمون رو با منبع فراوانی قطع نکنیم.

۶- تا بوده همین بوده و تا هست چنین است!

خیلی‌ها به تاریخچه زندگی خودشون فکر می‌کنند و میگن از اول هم اوضاع من همینطوری بوده. الان هم همینه و در آینده هم هیچ تغییری در زندگی من بوجود نمیاد. این هم یک نوع باور محدود کننده هست. همونطور که قبلا اشاره کردیم، وقتی به چیزی باور دارید در همون مسیر حرکت می‌کنید. وقتی باور داشته باشید که اوضاع‌تون تغییری نمی‌کنه، مانعی برای تغییر اوضاع در درون خودتون ایجاد می‌کنید.

به جای اینکه دچار این باور محدود کننده بشید، به گذشته خودتون نگاه کنید و از اون درس بگیرید. شک نکنید شکست‌های دیروز درس‌های ارزشمندی برای شما دارند که اگر اون درس‌ها رو یاد بگیرید، باعث موفقیت فردای شما میشن. پس به جای اینکه با چنین تصوری ارتباط خودتون رو با منبع فراوانی قطع کنید، سعی کنید از گذشته درس بگیرید.

۷- من نمی‌دونم چطوری ثروتمند بشم

به جای اینکه به این فکر کنید که نمی‌دونید چطور باید ثروت رو وارد زندگی خودتون کنید، به این فکر کنید که باید راه‌های رسیدن به ثروت رو یاد بگیرید. شاید بگید هر دوی این جملات یک مفهوم رو دارند. اما جمله اول یک باور محدود کننده هست. شما دارید روی ندانستن تمرکز می‌کنید. جمله دوم یک باور یاری کننده هست. چون دارید روی یادگرفتن تمرکز می‌کنید.

وقتی روی ضعف‌های خودتون تمرکز می‌کنید، دارید برای رسیدن به ثروت و موفقیت مانع تراشی می‌کنید. با این نوع فکر کردن اتصال خود به منبع فراوانی را قطع می‌کنید. اگه واقعا به منبع فراوانی وصل باشید، ایمان دارید که می‌تونید راه‌های رسیدن به ثروت رو پیدا کنید و ثروت رو وارد زندگی خودتون بکنید.

دوستان، باورهای شما می‌تونند سرنوشت و آینده شما رو تعیین کنند. اگه زندگی خودتون رو با باورهای یاری کننده بسازید، می‌تونید در زندگی به ثروت و خواسته‌های دیگه‌ای که دارید برسید. اما اگر زندگی شما درگیر باورهای محدود کننده باشه، درهای موفقیت و ثروت رو به روی خودتون می‌بندید. امیدواریم باورهای محدود کننده‌ای که در زندگی دارید رو با باورهای یاری کننده جایگزین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا