ازدواج موفق

زوج‌ ها باید بهترین دوست یکدیگر باشند یا خیر؟

آدم‌ های بسیار زیادی بر این باور هستند ازدواج موفق زمانی شکل گرفته است که زن و شوهر علاوه بر اینکه از لحاظ تمام نیازهای خود را برطرف سازند زوج‌ ها باید بهترین دوست یکدیگر باشند . که در آن، دوستی باید تا بالاترین و صمیمانه‌ ترین حد خودش وجود داشته باشد. اما این تفکر کاملا اشتباه است. علم آتوسکفی دلایل زیادی برای اثبات اشتباه بودن این تفکر دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

  • دوستی و زناشویی با یکدیگر اختلاف دارند
  • زوج‌ ها باید بهترین دوست یکدیگر باشند
  • دوستی در کنار ازدواج
  • حریم‌ های خصوصی
  • عشق تضمین یک رابطه

دوستی و زناشویی با یکدیگر اختلاف دارند

ازدواج مشارکتی صمیمانه و بر منطق احساسات و عواطف است. در حالی که دوستی صمیمیتی مشترک بر اساس حس دوستانه نسبت به طرف مقابل است. افرادی که حس دوستانه به یکدیگر دارند سال‌ ها با هم زیر یک سقف زندگی نمی‌کنند. همچنین صمیمیت مشترکی که با هم دارند به‌ جای اینکه گسترده باشد، کاملا شدید است.

زوج‌ ها در بسیاری از رخدادهای روزانه شریک هستند. به‌ طوری که حالت و عواطف احساسی یک طرف رابطه تاثیر مستقیمی بر احساس شخص مقابل دارد. می‌توان نتیجه گرفت که زندگی زناشویی دارای مسولیت سنگینی برای هر دو طرف می‌باشد. به‌ علاوه بر اینکه در ارتباطاتی که بر منطق دوستانه می‌باشد، نیازها و علایق دو طرف که مستقل هستند، مورد تاکید قرار می گیرد. این در حالیست که تمرکز ازدواج اغلب بر موضوع خانواده و تعهد حس عاشقی است.

زوج‌ ها باید بهترین دوست یکدیگر باشند

اگر بگوییم ما با شخصی بهترین دوست هستیم یک معنای نامفهومی دارد. برای اینکه کودکان و نوجوانان اغلب فردی را که شبیه خود آنان است را انتخاب می‌کنند و او را بهترین دوست خود می‌دانند. اما در برخی از افراد بزرگسال، مفهوم بهترین دوست چیزی متعلق به سنین جوانی و پایین‌ تر در نظر گرفته می‌شود و هرچه سن بالاتر برود میزان دوستانی که هر شخص دارد کمتر از گذشته خواهد بود.

زوج‌ ها باید بهترین دوست یکدیگر باشند در کنار ازدواج

در بالا گفتیم که زن و شوهر نمی‌توانند بهترین دوست یکدیگر باشند اما هر دوی آن‌ ها می توانند دوستانی را داشته باشند که حتی شخصی ترین مسائل زندگی که ناشی از مشکلات خیالی و ترس‌ های بی‌ پایه مثل شک کردن یا حس ترس از صحبت درباره بعضی مسائل با همسر خود پدیدار می شوند را با آن‌ ها درمیان بگذارند تا به‌جای اینکه شریک زندگی خودتان را درگیر موضوعاتی کنید، از دوستان کمک بگیرید.

حریم‌ های خصوصی

بدون شک زن و شوهر برای خود حریم‌ های خصوصی تعریف کرده‌ اند که می‌توان آن را وجود خط قرمز رابطه نیز نامید. اما در رابطه‌ ای که مبتنی بر منطق دوستی می‌ باشد چنین خط قرمزهایی کاملا وجود ندارد. یکی از بزرگ‌ ترین تفاوت‌ های رابطه عاشقانه و رابطه دوستانه وجود حریم خصوصی است. اگر فکر می‌کنید باید از تمام رفتارهای همسرتان در طول روز باخبر باشید و یا به نحوی درباره آن اظهار نظر کنید اشتباه است. رعایت نکردن حریم خصوصی باعث می‌شود حس آزاد نبودن در محیط خانه به‌وجود بیاید.

عشق تضمین یک رابطه

کسانی که با عشق زندگی را شروع می‌کنند و یا وارد رابطه‌ ای می‌شوند، می‌توانند مسائلی که در رفاقت‌ ها خیلی به چشم نمی‌ آید مثل اختلاف طبقاتی، یا تفاوت فرهنگی و غیره را از سر راه حذف کنند. در واقع دو شخص که عاشق یکدیگر باشند با کمک هم این موارد را نادیده می‌گیرند. اما این معنای پایان مشکلات تا آخر عمر نیست و مشکلاتی که ممکن است به‌ وجود بیاید باید مثل یک دوست یا رفیق آن را حل کنند و گردن یکدیگر نیندازند. در این موارد زوج‌ ها باید بهترین دوست یکدیگر باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا