احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفیدرس های آتوسکفی

احساسات

یکی از مباحث مهم در احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفی،احساسات است. IF هایی که تا امروز فراگرفتیم، بر اساس فرکانس های مغزی بودند. اما فرکانس های مغزی به تنهایی هیچ اثری ندارند. زمانی اثرگذارند که انرژی و IF های قلب به آنها اضافه گردد. IF های قلب چیزی جز احساسات نیستند. در مباحث قبلی گفتیم ما روح هستیم که جسمی به ما به امانت داده شده است. زبان روح احساسات است و مرکز احساسات قلب است. به همین خاطر است که به درد واکنش حسی نشان می دهیم.

اگر روح از بدنمان خارج شود، آیا می توانیم راه برویم؟ حرف بزنیم؟ پس روح با زبان احساسات با ما صحبت می کند. در کل زبان بین المللی دنیا احساسات است. ما هر چیزی را در دنیا برای حسی که به ما می دهد می خواهیم. نه صرفاً برای خود آن و این یکی از قواعد زندگی در این دنیاست. تمام اتفاقات دنیا در خودشان حسی دارند و قانون اول جهان هستی این است که “جهان هستی ما را درون هر حسی که هستیم، نگاه می دارد.” این بدین معناست که اگر حس مثبت به جهان هستی بدهیم. موظف است حس مثبت به ما بدهد و برعکس. جهان هستی توسط اتفاقات ما را در حسی که هستیم نگاه می دارد. ( خداوند در این بعد از جهان هستی توسط اتفاقات و یا اشخاص با ما در ارتباط است).

خیانت

برای مثال؛ زن و شوهری را در نظر بگیرید که عاشق و شیدای یکدیگرند. این دو عاشقانه کنار هم از زندگی لذت می برند و از یکدیگر حس خوب دریافت می کنند. حال فرض کنید شخصی با یکی از این دو تماس می گیرد. راز خیانت آن یکی را برملا می کند و به او این خیانت را اثبات می کند. این دو از لحاظ فیزیکی تغییری نمی کنند. اما حسشان نسبت به هم تغییر می کند و دیگر حاضر نیستند کنار هم باشند. پس فیزیک چیزی است که در زندگی ما قرار می گیرد. تا به ما حسی که داریم (چه خوب و چه بد) را بازگرداند. فیزیک مهم نیست، احساسی که پشت آن فیزیک قرار دارد مهم است.

 چه بسیار افرادی که وارد زندگی مشترک و یا شغلی می شوند حس خوبی از آن زندگی و آن شغل ندارند. آن زندگی و شغل را به خاطر مسائل بسیاری تحمل می کنند و این زجرآور است. این افراد فکر می کنند که دنیا، با تحمل و زجر کشیدن، حس خوبی به آنها خواهد داد. ولی این افراد در اشتباه بزرگی به سر می برند.

با دادن احساسات بد به دنیا، دنیا نیز حس بد به آنها خواهد داد. (سوره مبارکه بقره آیه 10 و سوره مبارکه تکویر آیه 7). شمر نماز می خواند. امام حسین (ع) هم نماز می خواند. به نماز خواندن و دعا کردن نیست. به نیت پشت آن و رعایت قوانین است. بنابراین دنیا ما را در حسی که داریم نگاه می دارد. “الاعمالُ بِالنیّات” اعمال هم با نیات و حس درونی شان سنجیده می شوند. این که ما به ظاهر حس خوبی داشته باشیم ملاک نیست. جهان هستی گول ظاهر ما را نمی خورد و به حس درونی ما پاسخ می دهد. اگر حس و حالمان خوب باشد، اتفاقات خوب برای ما رقم می خورد.

ارتعاشات قلب و مغز

ارتعاشات و IF های قلب 150 برابر قوی تر از ارتعاشات و IF های مغزی است. تا احساس در کنار افکار مغزی نباشد، آن افکار به خودی خود کارساز نیستند. اگر به چیزی که در پی آن هستیم، توجه کردیم و حالمان بد شد، سمت بد آن را به زندگیمان دعوت کرده ایم. هر چیز در دنیا دو رو دارد. روی خوب و روی بد. می توان به ثروت نگاه کرد و فقر را جذب کرد و می توان به ثروت نگاه کرد و ثروت جذب کرد. برای مثال شخصی که در بستر بیماری است، می تواند ارتعاش سلامتی بفرستد و یا به بیماری خود توجه کند.

به همین دلیل است که خداوند در آیه 10 سوره بقره می فرماید؛ در دل هایشان بیماری بود و بر آنها بیافزاییم. چون جواب جهان هستی به ما از طریق قلب و احساسمان است. به همین دلیل است که از قدیم گفته اند “هرکسی آب قلبش را می خورد”. به همین دلیل است که خداوند در قرآن می فرماید “کارهایتان را برای خدا انجام دهید”، چون حسی که برای خداست و نیّت آن خدایی است، خوب است و انتظار و توقع در آن جایگاهی ندارد. بنابراین وقتی در زندگی با مشکلات روبرو شدید، به خوبی های آن توجه کنید، چرا که اگر به مشکلات توجه کردید، IF مشکل ساطع می کنید، و بعد از آن چه انتظاری دارید.

   هرآنچه در دلمان و احساسات است، خداوند همان را به ما خواهد داد و این اوج عدالت خداوند است. روح به دلیل آگاهی که دارد، خدایی فکر می کند و راهنمای ما در زندگی است (سیستم جهان، خیر است)، پس تمام حس های خوب، از سمت خداوند است، و تمام حس ها و افکار بد از سوی شیطان است و شیطان توجه ها را به سمت افکار منفی جلب می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا