احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفیدرس های آتوسکفی

نجواهای شیطانی

یکی از مثال های احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفی، نجواهای شیطانی است.  در این دنیا همه چیز دارای شعور و ادراک است. سطوح، فقط بالارونده نیستند و پایین رونده هم می توانند باشند. اگر منفی نگر باشیم، اُفت می کنیم. منفی نگری، از ترفندهای شیطان است. و شیطان تا نتواند ذهنمان را تسخیر کند، کاری نمی تواند انجام دهد و به شکل نجواهای درونی منفی خودش را می نمایاند.

وقتی نجواهای منفی کار خودش را بکند، شما به سمت جهان هستی ارتعاش منفی ساطع خواهید کرد.جهان در سطح خودتان انرژی های منفی را به سویتان باز خواهد گرداند و ارتعاشات منفی در زندگیتان اثر خواهد داشت. بنابراین حواسمان به نجواهای درونی منفی، که از طرف شیطان هستند باشد. شیطان کم کم و مدار به مدار و سطح به سطح وارد زندگیمان می شود و به سراغمان می آید. یک آن به خود می آییم و می بینیم حالمان بد است و در آن حال بد هم می مانیم. چون سیستم جهان هستی این است که هر حالی به آن دهیم، ما را در همان حال نگاه می دارد. آیه زیر مصداق نجواهای شیطانی است.

  • سوره مبارکه مجادله آیه 10:

إِنَّمَا النَّجْوَى مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ

همیشه نجوا و راز گفتن از (نفوس شریره) شیطان است که می‌خواهد مؤمنان را دلتنگ و پریشان خاطر کند. در صورتی که هیچ زیان به آنها نمی‌رساند جز آنکه امر خدا باشد، و مؤمنان باید همیشه بر خدا توکل کنند.

دشمن قسم خورده انسان

هر وقت حالتان بد بود و در ذهنتان افکار منفی بود، بدانید شیطان تسخیرتان کرده. همین و بس. خداوند می فرماید: “شیطان دشمن قسم خورده انسان است.” و شیطان به خاطر انسان از بهشت رانده شد. از طریق ذهنمان می تواند ما را به تسخیر خویش درآورد و کارش انحراف ما از مسیر مستقیم است و اگر به او اجازه ندهیم  نمی تواند در ما رخنه کند و حالمان را بد کند. و اگر حالمان خوب باشد، ارتعاش مثبت ارسال کرده ایم. این بدین معنی است که هم در لحظه حالمان خوب است و هم چون ارتعاش مثبت فرستاده ایم، در آینده اتفاقات خوب به سمتمان روانه می شوند. به سطوح بالاتر می رسیم. چیزی که الان هستیم، نتیجه ارتعاشات قبل ماست.

اگر به دنبال تغییر زندگیمان هستیم باید ارتعاشاتمان را عوض کنیم. ارتعاشاتمان را که عوض کنیم، دنیایمان تغییر می کند. اینجا بحث گریه و زاری پیش می آید، که آیا گریه هم حس شیطانی است؟ در جایی از قرآن آمده است که “ای کسانی که گناهکارید، با گریه و زاری به نزد من بیایید”. گریه و زاری که باعث پاک شدن و بخشیده شدن گناهان گردد، حالت توبه پیدا می کند و بعد از آن حس خوب می آید. ولی گریه ای که براساس بدبختی ها و نگرانی ها و استرس هاست و بعد از آن حس و حال بد پیدا می کنیم از نجواهای شیطانی است.

در مقابل آیه بالا آیه زیر قرار دارد:

  • سوره مبارکه یونس آیه 57 و 58:

یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْکُمْ مَوْعِظَهٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَشِفَاءٌ لِمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَهٌ لِلْمُؤْمِنِینَ قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ

ای مردم عالم، به حقیقت نامه‌ای که همه پند و اندرز و شفای دلها و هدایت و رحمت بر مؤمنان است از جانب خدایتان آمد. بگو که باید منحصراً به فضل و رحمت خدا شادمان شوند .که آن بهتر و مفیدتر از ثروتی است که می‌اندوزند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا