درس های آتوسکفیناخوداگاه در آتوسکفی

شناخت انسان و اصول یادگیری

یکی از مباحث مهم در ناخوداگاه در آتوسکفی مبحث شناخت انسان و اصول یادگیری است. گفتیم قدم اول برای رسیدن به موفقیت، شناخت است. ما به عنوان یک انسان وقتی ابعاد مختلف وجودی مان را بشناسیم. می توانیم به موفقیت دست یابیم. با موضوعی شروع می کنیم که بسیار بدیهی است.اما کل زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است.آن موضوع “یادگیری” است. کل زندگی ما را، مجموعه یادگیری ما رقم می زند. یادگیری یک هنر و یک مهارت است. باید اصول شناخت انسان و اصول یادگیری را بدانیم تا بتوانیم به موفقیت دست یابیم. در مقوله یادگیری چند آیتم باید رعایت شود که بتوانیم یادگیری درستی داشته باشیم.

اصول شناخت انسان و اصول یادگیری

1 – اولین اصل مهم در یادگیری این است که بدانیم از چه کسی در حال یادگیری هستیم.اشتباه خیلی از ما در این است که به سراغ کسانی برای یادگیری می رویم که فقط یک سری تئوری خوانده اند.در زندگی خودشان قادر به پیاده کردن مطالب نبوده اند.فقط بازگو کننده آن مسائل هستند. به نظر شما این یادگیری اصولی و تأثیر گذار است؟

ممکن است شخص یاد دهنده در مراحل یادگیری خود دچار اشتباهات زیادی شده باشد و آن اشتباهات را به ما انتقال دهد. شخصی اطلاعات درست را در اختیار شما قرار می دهد که قبلاً در جایگاه فعلی شما قرار داشته و هم اکنون در جایگاهی است که شما برای رسیدن به آن تلاش می کنید و یا در مسیرِ آن است.

آموزش

2 – دومین اصل مهم در شناخت انسان و اصول یادگیری این است که چقدر آموزش پذیریم.چقدر حاضریم تغییر کنیم.چقدر حاضریم برای یادگیری بها پرداخت کنیم.(بها فقط پول نیست.تغییر رفتار و گفتارهایمان، صرف زمان برای یادگیری، حذف یک سری انسان از زندگیمان، آوردن انسان های جدید به زندگیمان و …) پس حاضریم برای یادگیری چه اقدامات مؤثری انجام دهیم. در کل چقدر حاضریم کارهای اشتباه قبلی را دیگر تکرار نکنیم.این اصل به خودمان برمی گردد. وقتی مطلبی را یاد می گیریم آیا فقط شخصی هستیم.

با یک سری آموزش، (که همان شخص قبل از آموزش است).یا شخصی هستیم با مطالبی که آموزش دیده و در حال عمل کردن به آموخته هایش است. خیلی ها فقط به دنبال یادگیری هستند، ولی در پی اجرای آموخته های خود نیستند.
علم NLP می گوید: سیستم عصبی تمام انسان ها شبیه به هم است. تفاوت انسان ها در کانال یا همان مسیرهای عصبی است. اگر از انسان های موفق الگوبرداری کنید و عیناً کارهایی که آن ها انجام می دهند را انجام دهید، کانال های عصبی شما کم کم شبیه آنها می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا