درس های آتوسکفیمعجزه سوره های قرآن در آتوسکفی

پاکسازی روح در اسلام

یکی از مباحث مهم در معجزه سوره های قرآن در آتوسکفی دین اسلام،پاکسازی روح در اسلام است. اسلام 1400 سال پیش همین قضیه را مطرح کرده است با عبارت:

“اَستَغفِرُالله ربی وَ اَتوبُ اِلَیه، اَلحَمدُلِلّهِ رَبِّ العالَمین”

   با گفتن ” اَستَغفِرُالله ربی وَ اَتوبُ اِلَیه ” مشکل را از درونمان پاک می کنیم، خدایا مرا ببخش. ما اشتباه کرده ایم و خداوند در توبه را به روی ما باز گذاشته است. توبه نیز نعمت بزرگی از نعمت های خداوند است.

  • سوره مبارکه نوح آیه 12-10:

فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كَانَ غَفَّارًا (10) يُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْكُمْ مِدْرَارًا (11) وَيُمْدِدْكُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِينَ وَيَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَيَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهَارًا(12)

باز گفتم: به درگاه خدای خود توبه کنید و آمرزش طلبید که او بسیار خدای آمرزنده‌ای است. تا باران آسمان بر شما فراوان نازل کند. و شما را به مال بسیار و پسران متعدد مدد فرماید و باغهای خرّم و نهرهای جاری به شما عطا کند.

تأثیر عبارت ” اَستَغفِرُالله ربی وَ اَتوبُ اِلَیه” از “متأسفم، لطفا مرا ببخش، متشکرم، دوستت دارم.” بیشتر است، زیرا غیر از اینکه قانون خداوند است، که در قرآن بارها از آن یاد شده است، تأثیر هارمونیک و ریتمیکی که عبارت به عربی روی سلول های بدن دارد، به آن اضافه می گردد. همانطور که قبلاً اشاره گردید. دعا بر روی سلول های آب تأثیر دارد و بین 70 تا 90 درصد بدن را آب تشکیل داده است، بنابراین گفتن عبارات قرآنی، خواندن نماز و قرآن به عربی روی سلول های بدن تأثیر مثبتی می گذارد.

  • سوره مبارکه هود آیه 61:

هُوَ أَنْشَأَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَكُمْ فِيهَا فَاسْتَغْفِرُوهُ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي قَرِيبٌ مُجِيبٌ

او خدایی است که شما را از زمین بیافرید و برای عمارت و آباد ساختن آن برگماشت، پس شما از خدای خود آمرزش طلبید و به درگاه او توبه کنید که البته خدای من (به همه) نزدیک است و شنونده و اجابت کننده است.

  • سوره مبارکه هود آیه 90:

وَاسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي رَحِيمٌ وَدُودٌ

و از خدای خود آمرزش طلبید و به درگاهش توبه و انابه کنید که خدای من بسیار مهربان و دوستدار بندگان است.

  • سوره مبارکه هود آیه 52:

وَيَا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْكُمْ مِدْرَارًا وَيَزِدْكُمْ قُوَّةً إِلَى قُوَّتِكُمْ وَلَا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمِينَ

و ای قوم، از خدای خود آمرزش طلبید و به درگاه او توبه کنید تا از آسمان بر شما رحمت فراوان نازل گرداند و بر قوت و توانایی شما بیفزاید، و زنهار به نابکاری و عصیان روی مگردانید.

زندگی مانند مسابقه فوتبال است. که برای برنده بودن، باید هم خط حمله و هم دفاع قوی باشد. اگر خط حمله قوی باشد و دفاع ضعیف، گل می زنی ولی از حریف، گل هم می خوری. یکی از راه های قوی کردن دفاع، علاوه بر تکنیک هایی که فرا گرفتیم. عبارت ” اَستَغفِرُالله ربی وَ اَتوبُ اِلَیه ” است. برای مثال؛ اگر خاطره ای در ذهنتان است که اذیتتان می کند، آن را به خاطر آورید و عبارت جادویی فوق را بگویید و روحتان را با گفتن این ذکر پاکسازی کنید.

وقتی که حالمان خوب نیست، یا دلیلش را می دانیم که به آن مشکل می گوییم. یا دلیل آن را نمی دانیم. اگر مشکل را می دانیم که به خاطر مشکلی که در زندگیمان است شروع به پاکسازی می کنیم. اگر نمی دانیم مشکل چیست به این صورت که نیت می کنیم: خداوندا هر آنچه در وجود من باعث شده که این مشکل وارد زندگی من شود با گفتن ذکر ” اَستَغفِرُالله ربی وَ اَتوبُ اِلَیه” از وجود من پاک کن و این ذکر را آنقدر تکرار می کنیم که مشکل از وجودمان پاک شود. در آخر می گوییم: “اَلحَمدُلِلّهِ رَبِّ العالَمین”. حال این سوأل پیش می آید که عبارت استغفار را چند مرتبه تکرار کنیم تا پاکسازی روح در اسلام انجام شود. آیه زیر جواب سوأل است:

  • سوره مبارکه توبه آیه 80:

اسْتَغْفِرْ لَهُمْ أَوْ لَا تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ إِنْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ سَبْعِينَ مَرَّةً فَلَنْ يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَفَرُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ

(ای پیغمبر) تو بر آن مردم منافق خواهی طلب مغفرت بکن یا نکن. اگر هفتاد مرتبه هم بر آنها (از خدا) آمرزش طلبی خدا هرگز آنان را نخواهد بخشید. زیرا آنها (از راه فسق و سرکشی) به خدا و رسول او کافر شدند و خدا فاسقان را هرگز هدایت نخواهد کرد.

آیه بدین معناست که هفتاد مرتبه استغفار بسیاری از گناهان را می بخشد. پس قانون تعداد استغفار و پاکسازی روح در اسلام هفتاد و اعداد ضریب هفتاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

wpdevs توسعه دهندگان وردپرس