احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفیدرس های آتوسکفی

موشک خواسته ها

یکی از مباحث مهم در احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفی،موشک خواسته ها است. استر هیکس می گوید: “به هر چیزی، به هر شکلی که توجه کنید، همان موقع، موشک خواسته شما به سمت جهان هستی پرتاب می شود.” موشک خواسته ها دو رو دارد. روی خوب که بر راه حل مشکل تمرکز دارد. و روی بد که بر خود مشکل تمرکز دارد.  این ما هستیم که روی خوب یا بد را انتخاب  می کنیم و به زندگیمان دعوت می کنیم.

سانحه تصادف

برای مثال؛ در مسیری یک سانحه تصادف را مشاهده می کنیم. موشک خواسته، با دیدن صحنه تصادف به جهان هستی پرتاب شد. ما دو راه داریم. یک راه اینکه بگوییم وای، قانون را رعایت نکرد و وسیله نقلیه اش از بین رفت و به هزینه های تعمیر ماشینش فکر کنیم. که در این حالت، بر رویِ بد مشکل تمرکز می کنیم. راه دیگر اینکه خدا را برای سالم بودنِ خودمان شکر کنیم و بگوییم. خدا را شکر که همیشه اتفاقات خوب برای من پیش می آید. که در این حالت روی حل مشکل تمرکز کرده ایم و حالمان را با این افکار خوب می کنیم.

یا به هنگام دیدن بیماری های مختلف یا افرادی با نقص عضو، نباید خودمان را جای آنها قرار دهیم و یا بگوییم خدا را شکر من این گونه نیستم. باید خدا را به خاطر سالم بودنمان شکرگزار باشیم. از قدیم گفته اند سلامتی تاجی است بر سر انسان، که خود انسان متوجه آن نیست. وقتی آن را از دست می دهد، متوجه آن می شود. بنابراین وظیفه ما با دیدن چیزهایی که حالمان را بد می کند، این است که کاری را انجام دهیم که در رسیدن به حس و حال خوب، ما را یاری دهد.

گمگشتگی احساسی در مبحث موشک خواسته ها

 بعضی مواقع ما حس خوب را از حس بد تشخیص نمی دهیم. که به آن گمگشتگی احساسی گفته می شود. حس خوب، حسی است که بعد از آن ارتباط با خدا قوی تر باشد. حسی خوب است که وقتی به بعد از انجام آن کار هم فکر کنیم، ابراز پشیمانی نکنیم. پس حس خوب، حسی است که ما را به خدا نزدیکتر می کند و به ما حس پشیمانی نمی دهد و فراموش نکنیم که کار شیطان، زینت بخشیدن به اعمال و رفتار ماست.

گفتیم احساسات جواب سیستم نظام هستی به IF  های ارسالی ما به آن است. در واقع احساسات ما، راهنمای ما در طول مسیرمان هستند. احساسات ما مانند GPS عمل می کنند. حس بد به معنی مسیر اشتباه است. چون روح آگاه است و به منبع الهی وصل است. برای اینکه اعلام کند فکر یا مسیرمان اشتباه است، حال بد به ما می دهد که متوجه اشتباهمان شویم. بسیاری از ما حس بد به سراغمان می آید، ولی همچنان به مسیر اشتباه ادامه می دهیم، و در نهایت وقتی تصمیم می گیریم دوباره در مسیر قرار بگیریم، برای جبران این مسیر اشتباه، باید زمان صرف کنیم و مسیر اشتباه را بازگردیم و مجدداٌ وارد مسیر درست شویم. پس احساسات ما، راهنمای ما در زندگی هستند و حس خوب همه چیز است.

جمله ای که قبلاً گفته شده را به خاطر می آورید؛ هر زمانی که در مسیری هستید. اگر حستان خوب است و IF هایتان مثبت است. به درست بودن مسیرتان مطمئن باشید و بدانید قدمهایتان را در مسیر درست برمی دارید. پس به عنوان نکته آخر اضافه می کنیم. احساسات، جواب جهان هستی به افکار و IF های ماست.

حس خوب در مبحث موشک خواسته ها

اگر حسمان مثبت است و ما را به خواسته هایمان و در نهایت کمال می رساند، پس جهان هستی توسط روح، به ما حس خوب می دهد که نشان دهد مسیرمان درست است، ولی اگر حسمان بد باشد، آن حس بد، آلارم روح است. برای مسیر اشتباهمان، برای دزدیده شدن آرزوهایمان، تا متوجه شویم و مسیرمان را تغییر دهیم. پس باید از احساساتمان در زندگی نهایت استفاده را ببریم. به همین دلیل است که می گوییم حس خوب، همه چیز است و سیستم جهان هستی خیر است. همین که سیستم جهان هستی خیر است، به ما کمک می کند تا در زندگیمان در مسیر خیر قرار گیریم.

البته در مسیر هستیم و حس خوب به ما کمک می کند از مسیر خیر خارج نشویم. زندگی مانند رودی جاری است که ما روی آن شناور هستیم، اگر قوانین را ندانیم، از مسیر خارج می شویم و خلاف جهت رودخانه شناور خواهیم شد و همان جاست که سختی خواهیم کشید. ‌در مسیر خیر جهان هستی که باشیم، خواسته هایمان، خودشان را یکی یکی نشان خواهند داد. همانطور که قبلاً هم گفتیم، در سیستم جهان هستی روابط خوب و ثروت و معنویت مانند سلامتی، حق مسلم ماست و ما انسان ها با ذهنیت خودمان، طبق آیه قرآن، جلوی این سیستم خیر را می گیریم:

  • سوره مبارکه نساء آیه ۷۹:

مَا أَصَابَکَ مِنْ حَسَنَهٍ فَمِنَ اللَّهِ وَمَا أَصَابَکَ مِنْ سَیِّئَهٍ فَمِنْ نَفْسِکَ وَأَرْسَلْنَاکَ لِلنَّاسِ رَسُولًا وَکَفَی بِاللَّهِ شَهِیدًا

هر چه از انواع نیکویی به تو رسد از جانب خداست و هر بدی رسد از خودِ توست. و ما تو را به رسالت برای مردم فرستادیم، و تنها گواهی خدا کافی است.

بنابراین به قوانین عمل کنید. مجهز به GPS احساسمان هستید.قوانین IF را می دانید،  می دانید به خواسته هایتان چگونه ارتعاش بفرستید. در یک کلام با ریشه حسی خوب کارهایتان را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا