اصل IF ها و قدرت ذهن در آتوسکفیدرس های آتوسکفی

داستان موفقیت راکی

یکی از مثال های بحث اصل IF ها و قدرت ذهن در آتوسکفی، داستان موفقیت راکی است.

همه ما بازیگر معروف هالیوود به نام سیلوستر استالونه، معروف به راکی را می شناسیم. این بازیگر از ابتدا با این قوانین آشنا بوده و زندگی بسیار معمولی و حتی می توان گفت با قدرت مالی پایینی داشته است. اولین فیلمنامه ای که می نویسد، با خود می گوید من توسط این فیلمنامه به اوج موفقیت و ثروت خواهم رسید. خود نیز هنرپیشه نقش اول این فیلمنامه خواهم بود. هر شب خود را در این موقعیت تجسم می کرده.

نزد چند تهیه کننده می رود و فیلمنامه خود را معرفی می کند. ولی فیلمنامه را از او نمی خرند. زندگی هر روز بر او و خانواده اش سخت تر می شود. به شکلی که مجبور به فروختن اسباب و وسایل خانه خود می شوند تا خرج زندگی خود کنند. باز هم پول هایشان تمام می شود و همچنان هیچ کس فیلمنامه را نمی خرد. ولی ناامید نمیشود.

راز داستان موفقیت راکی در اصرار بر خواسته است.

تا اینکه به جایی می رسند که چیزی برای خوردن نداشتند و همسرش از او جدا می شود. ولی باز هم ناامید نمی شود و به تجسم رویای خود اصرار می ورزد. باز هم دست از تلاش بر نمی دارد و فیلمنامه را به جایی می برد و برای آن به مبلغ بسیار پایینی پیشنهاد می دهند و او می گوید من فیلمنامه را به شرطی می فروشم که خودم هنرپیشه اول آن باشم و جواب رد به سینه او می زنند و می گویند تو به درد این کار نمی خوری و با وجودی که در موقعیت سختی قرار داشته، فیلمنامه را نمی فروشد. به خاطر شرایط سخت زندگی اش مجبور به فروش سگش با قیمت خیلی پایینی می شود.

تا اینکه روزی همان کمپانی قبلی با او تماس می گیرد و قیمت پایین تری پیشنهاد می دهد و به او می گوید هنرپیشه نقش اول فیلم شود و در فیلمنامه ای که خود نوشته بود نقش اول را بازی می کند. با دستمزدش و پول فروش فیلمنامه اش به سوی شخصی که سگش را به او فروخته می رود و مجبور می شود با مبلغی بیش از مبلغی که قبلاً سگش را فروخته بود، آن را دوباره بخرد ولی چون قوانین را می دانست و به آنها ایمان داشت. در حال حاضر یکی از میلیاردرهای هالیوود است. چون با شهرتی که در فیلم اول به دست آورد، فیلمنامه های بعدی خود را توانست با مبالغ بالاتر بفروشد و کاستی های زندگی خود را برطرف کند و ثروت هنگفتی جمع آوری کند.

   آرنولد شوآرتزنگر، کریستیانو رونالدو و خیلی از افراد موفق و بزرگان دنیا نیز داستانی مشابه داستان موفقیت راکی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا