درس های آتوسکفیمعجزه سوره های قرآن در آتوسکفی

سوره حمد و برنامه فطرت

یکی از مثال های معجزه سوره های قرآن در آتوسکفی، سوره حمد و برنامه فطرت است. شرک نورزیدن، کفر نگفتن، پسندیدن آنچه برای خود می پسندی برای دیگران، حق الناس نکردن، بد دیگران را نخواستن، شکرگزار بودن و در نهایت، در مسیر خدا بودن. فقط با بودن در این مسیر و رعایت قوانین، ارتباط درست با ضمیر ناخودآگاه میسر می گردد. اگر به این مرحله رسیدی، وارد مرحله الهامات و شهود می شوی . اینجاست که می توانی در طول روز هم با ضمیر ناخودآگاه ارتباط بر قرار کنی و کسی جز خداوند نمی تواند در مسیرت باشد . در همه چیز زیبایی ببینی و خداوند را حس کنی و دائم در نماز باشی.

حس کردن معبود هستی

معبود هستی همیشه و در همه حال در کنار ماست.  این ما هستیم که در مسیر او نیستیم و مغلوب نجواهای شیطانی می شویم. حس کردن معبود هستی، کار هر کسی نیست. اگر در این مسیر وجود بی همتایش را حس کردید، او را از دست ندهید. اگر به حبل المتین چنگ زدید، در این دنیا و آن دنیایتان برنده هستید. تا زمانی که در مسیر خدایی قدم برمی دارید و شکرگزار نعمت های اویید، مطمئن باشید دنیا به کامتان خواهد بود. این ها را از سوره حمد و برنامه فطرت میتوان فهمید. وقتی در آغوش خدایید، دیگر چه می خواهید؟ همه چیز دارید. همه چیز از آنِ خداوند است، وقتی با خدا باشید، همه چیز از آنِ شما خواهد بود.

  • سوره عنکبوت آیه 45:

اتْلُ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاهَ إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ  وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ  وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ

(ای رسول ما) آنچه را که از کتاب (آسمانی قرآن) بر تو وحی شد (بر خلق) تلاوت کن. نماز را (که بزرگ عبادت خداست) به جای آر. که همانا نماز است که (اهل نماز را) از هر کار زشت و منکر باز می‌دارد . و همانا ذکر خدا بزرگتر (و برتر از حدّ اندیشه خلق) است. و خدا به هر چه (برای خشنودی او و به یاد او) کنید آگاه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا