درس های آتوسکفیزیربنای نظری آتوسکفی

چند کلمه ای در مورد عظمت قرآن

از اولین درس های مهم در آتوسکفی، چند کلمه ای در مورد عظمت قرآن است.  کارایی هر وسیله ای را فقط خالق خودش می تواند توضیح دهد . یا به اصطلاح کاتالوگ آن را بنویسد. کاتالوگ انسان و جهان هستی که خالق آن خداوند است، قرآن کریم می باشد.

بسیار شنیده ایم که می گویند قرآنی که در دست ماست، مورد تحریف واقع شده است . و قرآن اصلی در جای دیگری است و در دسترس ما نمی باشد. من هم مانند بسیاری از شما به فکر فرو رفتم که جریان چیست. از طرف دیگر خداوند می فرماید کل انس و جن را جمع کنید و اگر می توانید سوره ای مانند قرآن بیاورید. با خود گفتم مگر چیست؟ این همه شاعر و نویسنده عرب زبان هستند که شعر می گویند. یکی از این افراد اگر با ادبیات قرآنی شعر بگوید می شود آیه قرآن.

با کمی تحقیق پی بردم قرآن کریم بسیار حرفه ای تر از این اشعار و گفته های پیش پا افتاده است و با عظمت قرآن روبرو  شدم. زمانی که با آن آشنا شدم. متوجه شدم تحریف که چه عرض کنم، حتی نمی توانیم یک فتحه یا کسره اش را جا به جا کنیم. حتی نمی توانیم یک حرفش را حذف کنیم. خداوند می فرمایند: ما خودمان حافظ این کتاب هستیم و کسی نمی تواند در آن دخل و تصرفی بکند.

سوره مبارکه جن آیه 28:

لِیَعْلَمَ أَن قَدْ أَبْلَغُوا رِسَالَاتِ رَبِّهِمْ وَأَحَاطَ بِمَا لَدَیْهِمْ وَأَحْصَى کُلَّ شَیْءٍ عَدَدًا

تا بداند که آنها پیامهای پروردگارشان را رسانیده اند و خدا به آنچه درنزد آنهاست احاطه دارد و همه چیز را به عدد شمار کرده است.

برای هر چیزی عدد خاص خودش وجود دارد و خداوند همه چیز را با عدد و ارقامش می داند.

این آیه (بِسمِ اللهِ الرَحمنِ الرَحیم) 19 حرف دارد. در معارفه به هفت طبقه آسمان اشاره شد، (اعداد هفت) و امروز چیزهایی برایتان گفته می شود و این فقط کلیدی است برای اینکه بدانیم چگونه باید از علم اعداد، که در قرآن آمده است استفاده کنیم و به عظمت قرآن پی ببریم . ولی مبحث را باز نمی کنیم. چون در مراحل بعدی توضیح کامل داده خواهد شد. امید است پس از این مباحث همگی سجده شکر به جای آریم . و به این نکته برسیم که وقتی می گفتیم قرآن دچار تحریف شده، چقدر اشتباه کرده ایم و چقدر از قرآن دور بوده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا