کسب و کار

تاثیر تبلیغات برند و برندسازی بر کسب‌وکار شما می‌گذارد

تبلیغات برند چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد؟

امروزه با در دست داشتن ابزار های پرکاربرد نرم افزاری راحت می توان کالا یا خدمات خود را با تبلیغات، برند و مطرح کرد و تاثیر تبلیغات برند را در محصول خود مشاهده کنید. شرکت های بزرگ هزینه های گزافی صرف برند سازی محصولات خود می کنند. به خاطر این است که نام برندشان همیشه در صدر جدول رقبا باشد سوای کیفیت محصول که اصلا چقدر میتواند قابل رقابت با بقیه محصولات برند های دیگر باشد!

در این مقاله که تیم آتوسکفی گرداوری کرده است به بررسی چند در مورد برند و برند سازی میپردازیم:

  • برند سازی چگونه است
  • به روز کردن کالا یا خدمات در تاثیر تبلیغات برند
  • یک کلمه ای برند ساز انتخاب کنید
  • صداقت ضمیمه ی ماندگاری برند شماست

صرفا محصول خوب داشتن ملاک نیست

اگر بخواهید در بازار امروز ماندگار باشید صرفا محصول خوب داشتن ملاک نیست. شما باید مشتری را نسبت به خود جلب کرده و حس اعتماد را در او ایجاد نمایید. این امر به راحتی میتواند به واسطه تبلیغات برند انجام شود:

برند و برند سازی را می توان دسته ای عظیمی از نظر ها و ایده ها و خدماتی دانست که از طرف مجموعه ای به مشتریان ارائه میشود. مجموعه ای که توسط مدیران با هوش اداره می گردد. چرا که می دانند برند کردن محصول خود در زمان کوتاه امکان پذیر نیست. لازمه مطرح شدن برندشان در بین مشتریان و مردم مستلزم زمان و صبر است.

مشتری باید اعتماد کند و این اعتماد فقط و فقط در طول زمان است که رخ می دهد. ما انسان ها از طریق پنج حسی که داریم جذب کالا ها و محصولات می شویم. هرگونه تبلیغات باید حداقل 2الی 3 حس مشتری را درگیر کند تا مشتری بتواند اعتماد بیشتری کرده و خریدش را ثبت کند.

برندسازی چگونه است؟

به صورت دقیق و جامع تر بخواهیم برندسازی را با هم بررسی کنیم لازم است که مواردی را حتما در نظر بگیریم .

-مشتری و مخاطب خود را شناسایی کنید.

از آنجایی که هر کالا و محصولی مخاطب و مشتری خاص خودش را دارد پس باید بازار هدف محصول خود را به نسبت بازار هدف تعیین کرد. بازار هدف در رنج سنی مختلف می باشد. چرا که وقتی محصول خود را تبلیغ میکنید دقیقا مخاطبتان کسانی هستند که تبلیغ برایشان آماده سازی شده است. مثلا وقتی کالای تولیدی شما پوشک بچه است بازار هدف خانواده میشود. پس تبلیغ باید به گونه ای باشد که اعضای خانواده را جذب کند.

به روز کردن کالا یا خدمات

در عصر کنونی به دلیل این که زن و مرد هر دو دوشا دوش هم در فعالیت های اجتماعی به سر میبرند به راحتی می توان از این بستر استفاده کرد و کالا و خدماتی را ارائه داد که رفاه بیشتر افراد شاغل را فراهم آورد. به عنوان مثال خدمات رفاهی، نگهداری از کودک و نوزاد و یا حتی سالمندان.

هر قدر بازار هدفتان نزدیک به مخاطب خاص کالا یا خدماتتان باشد شما بیشتر و بهتر می توانید فروش داشته و به آنها خدمات ارائه دهید و تاثیر تبلیغات برند را در فروش خود مشاهده خواهید کرد.

یک کلمه برند ساز تاثیر تبلیغات برند

همه میدانیم که دنیای واژه ها معجزه می کند. هر کلمه و واژه بار معنایی خودش را دارد و صد البته تا تاثیر خاص خود را میگذارد. برای محصول خود و خدمتی که ارائه میدهید شعاری خاص انتخاب کنید.

شعار انتخابی شما هویت برندتان است. با این کار در تمامی دوره ها و ذهن ها ماندگار خواهید ماند و تاثیر تبلیغات برند را در محصولات خود میبینید و همیشه مشتری ثابت خود را دارید. تاثیر تبلیغات برند خود را اینگونه بر روی محصول خود میبینید. برای مثال شعار برند پورشه، هیچ جایگزینی وجود ندارد است.

تاثیر تبلیغات برند ،صداقت ضمیمه ی ماندگاری برند شماست

با هر میزان کیفیت که کار خود را شروع کرده اید و برند خود را معرفی نموده اید پیش روید. در طول دوره های کسب و کارتان به دلایل مختلف ممکن است کیفیت کالا یا خدماتتان را بخواهید کاهش دهید. این کار باعث میشود که مشتری آن اعتماد قبل را به برندتان نداشته و هویت برند خود را زیر سوال ببرید.

پس همیشه صداقت داشته و صادق باشید. اگر قرار است در شرایط بحرانی بین پایین آوردن کیفیت محصول و میزان تولید و ارائه خدماتتان یکی را انتخاب کنید. پیشنهاد میدهیم میزان حجم تولید و ساعت ارائه خدمتتان را کاهش داده و کیفیت کالا یا خدماتتان را به همان روال اولیه حتی بهتر حفظ کنید.

یادتان باشد مشتری ثابت راضی، مشتری ثابت راضی بیشتری برایتان به همراه می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا