احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفیدرس های آتوسکفی

ریشه حسی

یکی از مباحث مهم در احساسات و روش های هدف گذاری در آتوسکفی،ریشه حسی است.

حالا این ریشه حسی چیست؟ “چرا اینکار را می خواهم انجام دهم؟” جواب این سوال باید حسی باشد، با ریشه حسی خوب و مثبت مثلاً حس از دست ندادن رابطه نباشد، هدف محکم تر کردن رابطه باشد آن کار را انجام دهیم چون اگر ترس از دست دادن باشد، بازهم هرکاری انجام دهیم، آن رابطه از دست می رود.

خواهی که ز هیچ کس به تو بد نرسد        بدگوی و بدآموز و بد اندیش مباش

 این مصرع راجب ریشه حسی، این واقعیت را به ما یادآوری می کند که اگر می خواهی بد به تو نرسد، خودت بدگوی و بدآموز و بداندیش نباش. ما چه می کنیم؟ اتفاقی که می افتد، همه را مقصر می دانیم. می رویم شکایت کاری که خود کرده ایم را به خداوند می کنیم. چرا من، چرا برای من، این عین عدالت است.

خودمان ارتعاش بد به جهان هستی ارسال کرده ایم و طبق آیه قرآن، بدون آگاهی خداوند برگی از درخت نمی افتد. خداوند تمام مشکلاتی که به سراغ ما می آیند، را می داند. ما خودمان مسئول تمام مشکلاتمان هستیم و خودمان باعث همه آنها هستیم. به همین خاطر است که قوانین می گویند در مشکلات نمانید و به راه حل مشکل بیایید، به همین دلیل است که باید حالمان خوب باشد و ریشه حسی خوبی داشته باشیم.

وضوح در تضاد:

 ناخواسته ای برای ما پیش آمده است، ما از دل ناخواسته فهمیده ایم که در درون ما چه گذشته. چه IF های اشتباهی فرستاده ایم و خودمان برای خودمان، واضح و شفاف می شود. آنگاه می توانیم مشکل را حل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

wpdevs توسعه دهندگان وردپرس