ذهن ثروتمند

ایده ها از کجا می آیند و چه ایده‌ ای منجر به کسب ثروت می‌شود

 ادیسون مخترع گرامافون در کارنامه زندگی اش بیش از 2500 اختراع به ثبت رسانده است. تا کنون با خود اندیشیده اید که چگونه تعداد زیادی ایده تنها به ذهن یک نفر(ادیسون) رسیده است؟ چطور این ایده ها به ذهن شما خطور نکرده است؟ و آیا میتوان ذهنی خلاق و ایده پرداز داشت؟ ایده ها از کجا می آیند ؟

در ادامه  راهکارهایی که علم آتوسکوفی جهت ساختن ذهنی خلاق و ایده پردازی است را مرور میکنیم:
  • (3B (Bed – Bath -Bus
  • دفترچه یادداشت
  • ارتباطات روزانه
  • حالت آلفای ذهنی
  • 3D

اتاق خواب Bedroom

ممکن است تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد که قبل از خواب و زمانی که در رختخواب هستید ایده هایی به ذهنتان رسیده باشد.

ایده‌ ها باعث به‌وجود آمدن اختراعات بزرگ در جهان شده است و چیزی که هیچوقت قدیمی نخواهد شد ایده‌های جدید و کارآمد هستند. در سال ۱۶۸۷ نیوتون نظریه گرانش یا همان جاذبه را مطرح کرد و امروز شاهد پیشرفت‌های بزرگ در این زمینه هستیم. ایده‌ ی مطرح کردن این تئوری چه چیزی بوده و این ایده چگونه به ذهن نیوتون رسیده است و ایده ها از کجا می آیند.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

  • خوابیدن و بیدار شدن
  • ایده ها از کجا می آیند
  • مکالمات روزمره
  • تحقیقات برای ایده‌ پردازی

زمانی که به مشکلی بر می‌خورید به دنبال راهی هستید که ان را برطرف کنید اما در اصل به دنبال راهی هستید که ایده‌ای را پیدا کنید که توسط آن مشکل را برطرف کنید. هر شخصی هم می‌تواند برای یافتن ایده‌هایی جدید روش خاص خود را داشته باشید. شخصی قدم می‌زند یا شخص دیگری به یک موسیقی گوش می‌کند. اما این کارها همیشه کارساز نخواهند بود و گاها برای شما نیز پیش آمده که در یک لحظه ایده‌ ای خاص به ذهن‌ تان می‌ رسد و این باور را دارید که ایده‌ ای کاملا عالی و بی‌نقص است.

ایده ها از کجا می آیند

برخی از افراد خلاق این ویژگی را دارند که می‌توانند در هر لحظه ایده‌ ای را برای انجام کاری یا برطرف سازی مشکلی پیشنهاد دهند. اما با رفتار چند روش ساده می‌ توان به مانند این افراد عمل کرد.

خوابیدن و بیدار شدن

حتما این تجربه را داشته‌ اید که هنگام خواب ایده‌ ای مناسب به ذهن‌ تان رسیده است اما چون ان را یادداشت نکرده‌اید دیگر به یاد نمی‌آورید چه بوده است. مغز انسان در طول روز میزبان چندین میلیون اطلاعات در طول روز می‌باشد که تنها چندی از آن وارد بخش پردازش می‌شوند. وقتی صحبت چندین میلیون اطلاعات می‌گردد منظور از آن مواردی مانند صحبت‌ها، حواس پنجگانه، چهره‌ ها و.. شامل این موارد می‌شوند. اکثر ایده‌های خلاقانه بر اساس خواب‌ های منظم شکل می‌گیرد. سعی کنید ایده‌ هایی که هنگام خواب یا قبل از آن به ذهن‌ تان خطور می‌کند را یادداشت کنید.

مکالمات روزمره

ارتباط با دیگران منبع عالی برای ایده‌ های جدید است. وقتی در مورد یک مشکل با فرد دیگر صحبت می‌کنید، آن مشکل را به بیرون هدایت می‌کنید. اغلب می‌ توانید به یک راه‌حل خوب برسید. ممکن است ایده یا الهام از چیزی که شخص مقابل در گفتگو بیان می‌ کند را به دست آورید و یا ممکن است در طی بحث از طرف شما بدون آنکه متوجه‌ اش شوید و یا حتی به آن فکر کرده باشید بگویید. گفتگو فقط به اشخاص یا موضوع خاصی مربوط نمی‌ شود و می‌ توان ایده‌ ها را از دل هر بحثی بیرون کشید.

تحقیقات برای اینکه ایده ها از کجا می آیند

ایده ها از کجا می آیند ؟ گاها ممکن است پیش بیاید در حال خواندن خبری در اینترنت هستید یا عکسی را می‌بینید که ممکن است ایده‌ ای را برای شما به ارمغان بیاورد. برای اینکه بهتر بتوانید آن ایده‌ها را پیاده کنید نیازمند تحقیقات بیشتری هستید. به عنوان مثال اگر این ایده به ذهن شما آمده است که یک سیستم آبرسانی در یک منطقه محروم با کمترین هزینه طراحی کنید نیازمند تحقیقات هستید تا بدانید آن منطقه چه تعدادی جمعیت دارد یا اینکه سیستم آب‌ و هوایی آن منطقه در ۳۶۵ روز سال چگونه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا